Przedział cenowy: Od do

Porównaj oferty

TER10563 Apartamenty Strzelecka na osiedlu Zielona Górka

559.700 zł5.300 zł/m²

Szczegóły

  • Cena: 559.700 zł
  • Rok budowy: 2021
  • Powierzchnia budynku: 105.61 pow. w m²
  • Pokoje: 5
  • Garaż: 1
  • Rodzaj nieruchomości: Sprzedaż

Opis

APARTAMENT DWUPOZIOMOWY na kameralnym, energooszczędnym i ekologicznym osiedlu.

PO RAZ PIERWSZY NA RYNKU.
Apartamenty Strzelecka na mini-osiedlu Zielona Górka to wyjątkowa inwestycja, jakiej jeszcze nie było w Zielonej Górze. Dwupoziomowe apartamenty z tarasami i mieszkania z ogródkami, w kameralnym kompleksie energooszczędnych budynków o podwyższonym standardzie, zlokalizowane blisko centrum miasta.

KORZYSTNE DLA PORTFELA I NATURY.
W standardzie niespotykane gdzie indziej rozwiązania, które są korzystne dla Twojego portfela oraz natury:
– panele fotowoltaiczne, które całkowicie pokryją zużycie energii elektrycznej w mieszkaniu, a nawet umożliwią zarabianie na sprzedaży nadwyżki; dodatkowo, klienci będą mogli wystąpić o dotację 5 000 zł z programu Mój Prąd;
– ponadstandardowa izolacja i grubość ścian: budynki realizowane w standardzie nisko energochłonnym, co oznacza szacowane o około 1/3 niższe zapotrzebowanie na energię cieplną; charakterystyka energetyczna budynku zostanie dostarczona klientom po zakończeniu prac;
– rekuperacja powietrza – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która zapewni zawsze świeże powietrze w optymalnej temperaturze i obniży zapotrzebowanie na energię grzewczą;
– duże i ciepłe okna trójszybowe Salamander, o współczynniku przenikalności cieplnej Uw od 0,70 do 0,83, na parterze zabezpieczone automatycznymi roletami zewnętrznymi;
– system odzysku wody deszczowej do pielęgnacji terenów zielonych części wspólnych, który obniży zużycie wody z wodociągów miejskich.

WŁASNY OGRÓD LUB PRZESTRONNY TARAS.
Właściciele mieszkań na parterze cieszyć się będą własnym ogródkiem, a dwupoziomowych apartamentów na piętrze – przestronnymi tarasami. Jest to niezaprzeczalny atut, tym ważniejszy w obecnych czasach. Mieszkańcy lokali na parterze będą mogli podziwiać własny ogród zza okna salonu skierowanego na południe, a właściciele dwupoziomowych apartamentów – zieloną panoramę drzew ze skąpanego w słońcu tarasu. Do każdego mieszkania położonego na parterze przynależny będzie prywatny ogród.
Wszystkie ogrody mają dogodne południowo-zachodnie usytuowanie gwarantujące optymalne nasłonecznienie. Dyskrecję zapewnią delikatne przepierzenia między ogrodami, utrzymane w charakterze osiedla.

OSIEDLE -Nowoczesny design wpisujący się w zielone otoczenie
Kameralne osiedle zostało zaprojektowana tak, aby jak najlepiej wpisywało się w otaczającą je zieleń i optymalnie wykorzystywało energię słońca dzięki usytuowaniu na osi południowo-zachodniej.
Część zielona przestrzeni wspólnej zostanie zaaranżowana przez firmę wyspecjalizowaną w tworzeniu ogrodów symbiotycznych bazujących na lokalnej polskiej roślinności. Nowe nasadzenia, składające się z roślinności wieloletniej i mrozoodpornej, skomponowane zostaną z drzewami zachowanymi na terenie działki i w jej najbliższej okolicy. Na terenie osiedla stworzone zostaną miejsca odpoczynku z ławkami i elementem błękitnej infrastruktury, mini-sadu owocowego, pojników dla ptaków i owadów oraz karmnika dla ptaków.
Do nawadniania roślinności w części wspólnej wykorzystywana będzie woda opadowa gromadzona w zbiorniku retencyjnym.
Teren będzie miał charakter ekologiczny, a także edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Aspiracją dewelopera jest, by stał się on miejscem prawdziwie łączącym społeczność mieszkającą na terenie wspólnoty.
Całość dopełniają zamykane wiaty na rowery oraz śmietnikowa z zielonym dachem.
Poza miejscami parkingowymi usytuowanymi na geo-kracie gwarantującej minimalizację powierzchni betonowej. Chodniki wykonane zostaną z ekologicznej kostki brukowej (tzw. hydrofuga) umożliwiającej odprowadzenie wód opadowych bezpośrednio do podłoża, poprzez szerokie spoiny zarośnięte trawą.
Planowane jest zasilanie oświetlenia części wspólnych z odnawialnych źródeł energii poprzez panele fotowoltaiczne. Od strony Zielonej Strzały oraz częściowo od ulicy Piwnej zostanie wzniesione dyskretne ogrodzenie utrzymane w charakterze osiedla. Wjazd na teren kompleksu wyposażony zostanie w automatyczny szlaban.

LOKALIZACJA – Miasto i natura w zasięgu ręki
A to wszystko w niesamowitej lokalizacji: skąpanej w zieleni, otoczonej niską zabudową, a jednocześnie bardzo centralnie położonej. Do Galerii Focus jest jedynie kilometr, do Ratusza – niecałe półtora, a do lasu tylko 800 metrów! Do tego w najbliższej okolicy znajdują się także szkoły, przedszkola i supermarket, a zaraz obok przebiega ścieżka rowerowo-piesza Zielona Strzała. Oznacza to, że w kilka minut mieszkańcy będą mogli dotrzeć zarówno do wszelkich punktów usługowych, jak i do terenów zielonych i rekreacyjnych i to bez konieczności używania auta!

PANELE FOTOWOLTAICZNE
Budynki będą wyposażone w instalację fotowoltaiczną o mocy 2,96 kWp (8 paneli) dla mieszkań na parterze oraz o mocy 3,7 kWp (10 paneli) dla apartamentów dwupoziomowych, dostarczoną przez firmę OZEnergia.

Instalacja obejmuje: panele fotowoltaiczne Astronergy 370Wp DUO Mono, inwerter SofarSolar 3000 TL, monitoring wifi, okablowanie DC i AC, rozdzielnia wraz z zabezpieczeniami DC i AC.

Produkcja prądu i oszczędności:
Szacuje się, że instalacja o mocy 2,96 kWp produkuje rocznie ok. 2800 kWh energii, a instalacja o mocy 3,7 kWp – 3500 kWh. Według oficjalnych danych średnie zużycie prądu w Polsce wynosi od 1900 do 2500 kWh dla rodziny 4-osobowej i około 1200 do 1500 kWh w przypadku rodzin 2- osobowych. Oznacza to, że instalacja powinna z nawiązką pokryć przeciętne zapotrzebowanie na prąd, przynosząc szacunkowe oszczędności w wysokości około 1960 zł rocznie dla mieszkań na parterze oraz 2450 zł dla apartamentów dwupoziomowych (przy aktualnych cenach energii elektrycznej). Ponadto, nadwyżki energii można spożytkować na ogrzewanie lokalu klimatyzatorem lub innym urządzeniem elektrycznym, obniżając tym samym wydatki na gaz.

Zalety użytych rozwiązań:
Technologia DUO PERC firmy Astronergy powoduje wzrost produkcji energii o 5% w porównaniu do standardowych paneli fotowoltaicznych. Panele posiadają ponad 20 procentową sprawność, co jest jednym z lepszych wyników. Astronergy to jeden z największych producentów paneli na świecie, a dzięki temu, że siedziba firmy znajduje się we Frankfurcie nad Odrą, ewentualny serwis i pomoc techniczna jest w zasięgu ręki.

Inwertery firmy Sofar posiadają aż 10 lat gwarancji, m.in. dzięki najnowocześniejszym kondensatorom, charakteryzujących się dłuższą żywotnością i wytrzymałością na przepięcia. Inwertery te mają wbudowany monitoring przez WiFi, dzięki temu mamy możliwość kontrolowania produkcji energii z dowolnego miejsca na Ziemi.

KONTAKT W SPRAWIE OFERTY: Ewa Krzystek, e-mail:ewa@terra.zgora.pl, tel.+48 502 695 645.

Adres

  • Adres: Strzelecka
  • Miasto: Zielona Góra
  • Stan / województwo: lubuskie
  • Kraj: Polska

Informacje kontaktowe

Ewa Krzystek
Ewa Krzystek
+48 68 327 22 17+48 502 695 645
Facebook

Zapytaj o tę nieruchomość

POPRZEDNIA NIERUCHOMOŚĆ

TER10689 NOWOCZESNY BIUROWIEC W PRZEMYSŁOWEJ STREFIE MIASTA

NASTĘPNA NIERUCHOMOŚĆ

TER10672 UNIKALNY KOMPLEKS PRZEDWOJENNYCH BUDYNKÓW