Przedział cenowy: Od do

Porównaj oferty

TER10672 UNIKALNY KOMPLEKS PRZEDWOJENNYCH BUDYNKÓW

25.000.000 zł1.488 zł/m²

Szczegóły

  • Cena: 25.000.000 zł
  • Rok budowy: 1925
  • Powierzchnia budynku: 16801.98 pow. w m²
  • Powierzchnia działki: 17519 pow. w m²
  • Rodzaj nieruchomości: Sprzedaż

Wideo

Opis

ENKLAWA NIEPOWTARZALNEGO KLIMATU I STYLU Oferta dla dewelopera – wizjonera. Zespół budynków z 1925 roku stanowiący doskonałe tworzywo nadające się do zaadaptowania do celów mieszkaniowych, usługowych i biurowych. Lokalizacja w CENTRUM ZIELONEJ GÓRY, przy głównej ulicy miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP i centrum przesiadkowego MZK to gwarancja sukcesu inwestycji. Idealne miejsce do stworzenia nowego centrum miasta o zróżnicowanej funkcji. Masywne budynki, w przeważającej części wymurowane z cegieł, to doskonała materiał do przebudowy na lofty, stylowe biura, eleganckie sklepy, czy hotel. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich piętnastu budynków wynosi 16 801,98 m2. Wysokie stropy, industrialne okna i doskonale zachowane ceglane elewacje idealnie nadają się na przebudowę aby stworzyć ponadczasowy obiekt na wzór takich inwestycji jak lofty w dawnym spichlerzu w Gliwicach czy Nowa Papiernia we Wrocławiu.

Skontaktuj się z nami już dziś, uzyskaj dokładne informacje o ofercie, przyjedź na prezentację! Zapraszamy! Chętnie odpowiem na wszelkie pytania – Jan Barański, tel. +48 501 240 009, e-mail: jan.baranski@terra.zgora.pl.

Opis budynków (oznaczenia budynków zgodne z załączonym planem terenu)

1.9
Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Fundamenty ceglane na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany w części nadziemnej z cegły licówki. Stropy na parterze typu Kleina na dźwigarach stalowych, na piętrze drewniany dach pokryty 2x papą na lepiku. Posadzki cementowe. Schody żelbetowe. Okna stalowe nietypowe. Na dachu znajdują się trzy świetliki.

1.10
Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Ściany fundamentowe z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie. Ściany części nadziemnej murowane z cegły licówki za zaprawie. Stropy żelbetowe. Dach żelbetowy kryty 2x papą na lepiku. W budynku znajdują się, trzy klatki schodowe dwubiegowe, żelbetowe. Stolarka okienna stalowa nietypowa. Stolarka drzwiowa drewniana.

1.11
Budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony. Ściany fundamentowe z cegły licówki ceramicznej na zaprawie cementowo-wapiennej. Dach konstrukcji drewnianej kryty dachówką karpiówką na zaprawie. Stropy żelbetowe nad częścią parterową, nad I piętrze drewniane. Podłogi w piwnicy cementowe, i lastriko, na I piętrze i strychu deski. W budynku znajdują się, dwie klatki schodowe żelbetowe. Okna drewniane nietypowe. Drzwi drewniane nietypowe. Obok budynku znajduje się fosa o pow. 274,35 m2.

1.12
Budynek czterokondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Ściany fundamentowe z cegły na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany części nadziemnej z cegły licówki. Ściany działowe z cegły pełnej (grubość 12 cm) lub stalowe częściowo przeszklone. Stropy: żelbetowy, Kleina i drewniane. Dach konstrukcji drewnianej kryty 2x papą na lepiku. Posadzki ceglane, cementowe, terakota, lastriko, linoleum. Okna stalowe nietypowe. W budynku znajdują się trzy klatki schodowe konstrukcji żelbetowej oraz dźwig towarowo – osobowy 2 szt.

1.23
Budynek jednokondygnacyjny niepodpiwniczony. Ściany fundamentowe z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany części nadziemnej z cegły licówki ceramicznej pełnej na zaprawie. Strop typu Kleina na dźwigarach stalowych kryty 2x papą na lepiku. Okna drewniane nietypowe. Drzwi zewnętrzne stalowe nietypowe. Posadzki betonowa zatarta na gładko. Przy stacji w.n. znajduje się rampa betonowa o wys. 1.2 m nad poziom terenu.

1.46
Budynek murowany, jednokondygnacyjny z cegły pełnej licówki na zaprawie cementowo-wapiennej. Dach drewniany pokryty papą jednowarstwowo termozgrzewalną na warstwie papy asfaltowej. Stolarka okienna i drzwiowa nietypowa drewniana. Podłoga drewniana wyłożona wykładziną z gumoleum.

1.86
Budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. Ściany fundamentowe z cegły ceramicznej pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany części nadziemnej z cegły pełnej. Dach konstrukcji drewnianej kryty 2x papą asfaltową na lepiku. W pomieszczeniu warsztatu znajdują się trzy kanały naprawcze betonowe przykryte deskami. Posadzka cementowa, gumoleum. Świetliki stalowe nietypowe oszklone szklem zbrojonym. Wrota drewniane typowe, dwuskrzydłowe, rozsuwane.

Adres

  • Miasto: Zielona Góra
  • Stan / województwo: lubuskie
  • Kraj: Polska

Informacje kontaktowe

JAN BARAŃSKI
JAN BARAŃSKI

Zapytaj o tę nieruchomość

POPRZEDNIA NIERUCHOMOŚĆ

TER10600 LOKAL GASTRONOMICZNY NA STARYM RYNKU

NASTĘPNA NIERUCHOMOŚĆ

TER05435 LOKAL na parterze w centrum Zielonej Góry